Naše prijateljstvo je počelo i trajalo nekako spontano. Posle par dana od početka moga rada u Institutu, dok sam samovao u kancelariji otvorila su se vrata i u kancelariju je ušao do tada nepoznat kolega. Proćelav sa naočarima sa metalnim okvirom, pružio je nekako karakteristično ruku i predstavio se – „Ja sam Miladin Dabić“.
S obzirom da sam u kacelariji sedeo sam i da me praktično niko nije posećivao, kao da me je ogrejalo Sunce. Isprčao je da se skoro vratio iz Mančestera sa magistarskih studija i da sedi u kancelariji preko puta i da mogu da dođem, kad god mi nešto zatreba. Tokom narednog proleća samo kratko sarađivali u pokušajima da dobijemo projekte u Brodogradilištu „Beograd“ i Alkaloidu“ iz Skoplja. Druženje smo intenzivirali tokom leta, kada smo se obojica ranije vratili sa godišnjeg odmora. To se pretvorilo u prijateljstvo koje je trajalo više od četiri decenije.
Kako je u to vreme bila aktuelna HiFi tehnika od Dabe sam naučio mnogo toga vezano za pojačala i druge muzičke uređaje. Zahvaljujući njemu početkom osamdesetih upustio sam se u nabavku svoje linije muzičkih uređaja. Sećam se kada sam napravio svoje pojačalo, koje je podsećalo na njegov Hafler vodio me je kod nekih prijatelja da ga isprobamo. Često smo razgovorali o muzici, gde se od njega imalo šta naučiti, jer je bio izvanredno muzički obrazovan. Između ostalog u mladosti je učio solo pevanje.
Kao dete intelektualaci bio je svestrano obrazovan i to je nesebično delio sa drugima. Uz njega sam počeo da se interesujem za tenis. Pošto je imao prijatelje u televiziji par puta sam išao sa njim da u masteru gledamo prenose mečeva sa Vimbldona. Bilo je to u vreme kada je iznenad zasijala zvezda Borisa bekera. Iako se ne bi moglo reći da je bio sportski tip voleo je sport. Pa je čak u kasnim tridesetim počeo i da skija. I to vrlo uspešno.
Bio je vrlo posvećen svojoj porodici, supruzi Tanji i ćerki Tijani. Naravno roditeljima, sestri i njenoj porodici. Naše druženje je preraslo u porodično prijateljstvo. Često sam svraćao kod njega kući da poslušam neku novu ploču, ali i da vidim nešto novo od muzičkih uređaja. Kad sam napustio Institut, obavezno sam svraćao kod njega prilikom svake posete staroj firmi. Kasnije, kada sam u Beograd uglavnom dolazio na jedan dan viđanja su nam se proredila. Ali sam se trudio da ga što je moguće češće pozovem telefonom. Počeli smo da se češće viđamo od kako smo kupili stan u Beogradu, pa sam mogao da dolazim češće i da ostanem duže vremena.
Iza njega je ostalo mnogo anegdota, koje se i danas prpričavaju u društvu. Nije se ljutio kada smo se šalili na njegov račun. Posle njegove sahrane odlučih se da zapišem svoja sećanja na vreme provedeno u Institutu. Taj tekst će delimično biti i omaž Miladinu Dabiću, dragom prijatelju, na koga se nisam ljutio čak i kada bi učinio nešto što mi nije bilo po volji.